fbpx Skip to main content

Najčastejšie otázky a odpovede

Čo je zeolit?

Zeolit ​​je prírodný minerál, ktorý vzniká pri kontakte sopečnej lávy a vody. Zeolit má mikroporéznu štruktúru s trojrozmernými kanálikmi a dutinami, ktorá mu umožňuje správať sa ako “špongia” a “magnet” a radí ho tak na popredné miesto absorbentov. Čím sú častice zeolitu menšie, tým viac a rýchlejšie dokážu absorbovať. Zeolit má široké využitie v rôznych oblastiach. Zeolitové produkty môžeš kúpiť aj u nás v ZEOZOE na www.zeozoe.sk.

Aké je hlavné využitie zeolitu?

Zeolit má široké využitie, vrátane:

  • Čistenia a zmäkčovania vody
  • Poľnohospodárstva (ako pôdny doplnok)
  • Filtrácie vzduchu a odstraňovania zápachu
  • Medicínske použitie (dentálna hygiena, čistenie pleti, antiperspiranty, detoxikácia tela)

Zeolitové produkty môžeš kúpiť aj u nás v ZEOZOE na www.zeozoe.sk.

Ako funguje zeolit pri čistení vody?

Zeolit funguje ako molekulové sito, ktoré dokáže zachytávať a odstraňovať nečistoty, ťažké kovy a amoniak z vody vďaka svojej mikroporéznej štruktúre.

Je zeolit bezpečný pre ľudí a životné prostredie?

Áno, prírodný zeolit je netoxický a bezpečný pre ľudí, zvieratá a životné prostredie. Neustále však prebiehajú štúdie a výskum tohto jedinečného minerálu. Jeho používanie je legislatívne regulované. Zeolitové produkty môžeš kúpiť aj u nás v ZEOZOE na www.zeozoe.sk.

Môže sa zeolit použiť v záhrade alebo poľnohospodárstve?

Áno, zeolit sa často používa ako pôdny doplnok, ktorý zlepšuje retenčnú schopnosť vody a živín v pôde, čo môže viesť k lepšiemu rastu rastlín a vyššej úrodnosti.

Ako zeolit pomáha pri detoxikácii tela?

Zeolit má schopnosť viazať a odstraňovať toxíny, ťažké kovy a iné škodlivé látky z tela, čo môže prispieť k celkovej detoxikácii a zlepšeniu zdravia. Jeho používanie je legislatívne regulované. Zeolitové produkty môžeš kúpiť aj u nás v ZEOZOE na www.zeozoe.sk.

Aké sú rozdiely medzi prírodným a syntetickým zeolitom?

Prírodný zeolit sa ťaží z prírodných zdrojov a má variabilnú kvalitu v závislosti od ložiska. Syntetický zeolit je vyrobený v laboratóriu a má kontrolovanú a konzistentnú kvalitu, ktorá je prispôsobená špecifickým aplikáciám.

Môže sa používať zeolit vnútorne?

Používanie zeolitu vnútorne je legislatívne regulované. V Európskej únii zatiaľ nie je povolený na vnútorné užívanie. Avšak v mnohých krajinách vrátane USA je povolený a deklarujú výborné výsledky pri detoxikácii organizmu a celkové zlepšenie zdravia. Na vnútorné užívanie sa najčastejšie používa druh klinoptilolit.

Čo je to klinoptilolit?

Klinoptilolit je prirodzene sa vyskytujúci minerál zo skupiny zeolitov, ktorý je známy svojou unikátnou mikroporéznou štruktúrou. Táto štruktúra mu umožňuje účinne adsorbovať a vymienať rôzne ióny, čo ho robí veľmi užitočným v rôznych aplikáciách. V mnohých krajinách je práve tento druh určený na vnútorné použitie. Naše produkty sú vyrobené práve z Klinoptilolitu. Kúpiš ich v našom eshope www.zeozoe.sk/obchod

Kde sa dajú kúpiť produkty zo zeolitu?

Produkty zo zeolitu sú dostupné v rôznych špecializovaných obchodoch, eshopoch či lekárňach, ktoré ponúkajú ekologické a zdravotné produkty. Naše zeolitové produkty môžete zakúpiť na našom eshope, u mnohých našich predajcov, bezobalovych obchodov a tiež v sieti DM Drogerie Markt.

Na čo si dať pozor pri kúpe zeolitu?

Pri kúpe zeolitu dávajte pozor na kvalitu a čistotu, veľkosť častíc, ale hlavne na zdroj a dodávateľa. Na internete sú rôzne pochybné stránky, kde je problém sa dopátrať k výrobcovi a predajca sa často krát nachádza v inej krajine mimo EU. Vyhýba sa tak reguláciám a následným postihom. V tomto prípade je nemožné zistiť, či výroba produktu vyhovuje hygienickým štandardom. Všetky výrobky ZEOZOE sú vyrábané na Slovensku, riadne certifikované, testované a bezpečné. Kúpiš ich v našom eshope www.zeozoe.sk/obchod

Existuje tekutý zeolit či kvapky zo zeolitu?

Áno, na trhu je možné zakúpiť aj zeolit v tekutej forme, v rôznych roztokoch obohatený o kyseliny, avšak aj o konzervanty, keďže sa jedná o tekutinu. Prášková forma zeolitu je prírodná a čistá bez pridaných prvkov. Naše produkty z prírodného zeolitu ZEOZOE si môžeš zakúpiť na www.zeozoe.sk/obchod

S Vašimi otázkami nás môžete kontaktovať telefonicky v pracovné dni od 09:00-17:00.

+421 902 530 159
info@zeozoe.sk

Platobné metódy