fbpx Skip to main content

O nás

Príbeh značky ZEOZOE

Majiteľka a zakladateľka značky slovenskej prírodnej kozmetiky ZEOZOE

Moja kariéra začala v biznis svete plnom čísiel a vyjednávania. Postupne som začala pociťovať túžbu robiť niečo, čo má väčší zmysel. V tej dobe ma inšpirovala moja priateľka Ivetka Henzélyová, ktorá je skvelá bylinkárka, terapeutka a práve ona prišla s myšlienkou vymyslieť produkt na báze zeolitu.

Tak veľmi som sa nadchla touto myšlienkou, že som takmer celú noc hľadala na internete inšpirácie zdravých produktov a niečoho nového. Tak prišla aj myšlienka vytvoriť prírodné tablety na čistenie zubov na báze zeolitu a esenciálnych olejov. Hlavným motívom bolo byť bezodpadoví a tvoriť niečo dobré pre ľudí i prírodu.

Tak sme sa dostali k ZEOZOE v modrom skle s nadupanými vlastnosťami. To, že ZEOZOE má ešte nadupanejšie vlastnosti, ako sme čakali, sme objavili až po nejakom čase.

Názov značky ZEOZOE

Prvá časť ZEO predstavuje základnú a hlavnú zložku produktu, zeolit.

Druhá časť názvu ZOE je ženské meno gréckeho pôvodu, ktoré v preklade znamená život, nežnosť a jednou z rastlín, ktoré podľa významu mena túto osobu chránia je aj mäta, teda ďalšia zložka nášho produktu. Chceli sme do toho vdýchnuť ženskú a jemnú stránku, žena – matka pre nás predstavuje ochranu a starostlivosť, ktorá je dobrá a nie škodlivá.

ZEOZOE je prírodná starostlivosť, nie je v ňom syntetika, je to súhra so životom a všetkým, čo nám príroda ponúka.

Nadupané vlastnosti prírodnej kozmetiky ZEOZOE

K hlbšiemu výskumu vlastností zeolitu nás motivovali najmä naši zákazníci. Práve tí, počas náročného obdobia pandémie dopytovali dentálne produkty našej značky ZEOZOE. Väčšina z nich opakovala tú istú skvelú správu, po používaní ZEOZOE tabliet alebo práškov im prestávali krvácať ďasná a zuby už neboli také citlivé. Aj ľudia, ktorí mali problém s paradentózou, aftami a častým tvorením zubného kameňa boli nadšení z výsledkov.

Výzvou bolo vyrobiť tabletky vo vhodnom tvare bez lepidiel. Keďže sme trvali na tom, že tablety musia byť tzv. čisté, bez syntetických a chemických lepidiel, museli sme hľadať niekoho, kto to dokáže. Začali sme spolupracovať s novou spoločnosťou a skúsenými partnermi, ktorí poznali vlastnosti zeolitov a prišli sme na taký pracovný postup, ktorým bolo možné nami požadované požiadavky dosiahnuť. Takže nie chémia ale fyzika! Viac o zeolite sa dočítate v našom blogu.

Taktiež sme sa rozhodli rozšíriť naše portfólio o tvárovú kozmetiku na báze zeolitov, a to pleťové masky. V predaji je pleťová maska čistá,  so šalviou a sakura. Keďže sa stále držíme toho, že v našich produktoch syntetika nie je, objednávame sakurový extrakt priamo od japonského pestovateľa týchto úžasných stromov. Viac o našich prírodných pleťových maskách sa dočítate v našom blogu.

Myslíme si, že príroda nám toho ponúka omnoho viac, ako dnes ešte poznáme. Veď kto by si pomyslel, že jemne spracovaný minerál dokáže vašu pleť vyčistiť lepšie ako čokoľvek iné? A to len tým, že má vlastnosti ako magnet. To je tá fyzika, ktorú v sebe príroda ukrýva a my sa ju snažíme preniesť do našich bežných denných rituálov.

Chceme šíriť poznatky o prirodzenej a zdraviu prospešnej starostlivosti o zdravie.  Obmedzením prísunu škodlivých chemických látok do nášho organizmu pôsobíme preventívne na naše zdravie, predchádzame ochoreniam, posilňujeme našu obranyschopnosť, udržujeme našu životnú energiu a prispievame k záchrane životného prostredia.

Meníme tak nielen seba, ale aj svoje okolie, planétu, ktorá je našou Matkou. Zmena postoja k Zemi nie je módnou vlnou, je to nevyhnutnosť, od ktorej závisí naša budúcnosť.

Prinášame vám našu víziu sveta bez plastov a chemických záťaží. Chceme pomôcť vytvoriť budúcnosť, kde sa láska k sebe samému spája s láskou ku všetkému živému.

S Vašimi otázkami nás môžete kontaktovať telefonicky v pracovné dni od 09:00-17:00.

+421 902 530 159
info@zeozoe.sk

Platobné metódy